PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zapomněli jste heslo?

Vyplňte vaši emailovou adresu pro zaslání odkazu na vytvoření nového hesla.

loader image

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zaslali jsme vám email

Klikněte na odkaz a následujte instrukce pro nastavení nového hesla. Pokud vám nepřišel email, zkontrolujte vaši složku pro spam.

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zaslali jsme Vám potvrzovací email.

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Poslat znovu potvrzující email

Vyplňte vaši emailovou adresu pro zaslání potvrzovacího emailu.

loader image

JÁ A MŮJ MAZLÍČEK

Vliv koček na naše zdraví

Leonardo da Vinci jednou prohlásil: „I ta nejmenší kočka je mistrovské dílo.“ Může to být jeden z důvodů, proč jsme si vypěstovali takovou vášeň mít kočku v naší domácnosti?

Váš vztah s vaší kočkou je stejně unikátní jako vztah s uměleckým dílem. A stejně jako v případě umění může mít vaše kočka různý vztah k různým lidem a uchovávat si tajemství, která nikdy nikomu neprozradí. Aby mohlo být odhaleno, jaké přínosy pro vás má vlastnit kočku, Centrum pro výživu domácích mazlíčků WALTHAM vědecký výzkum týkající se vztahů domácích mazlíčku s jejich majiteli a jejich přínosů pro ně1.

Mimo všeobecně známých výhod, jako je klidná a láskyplná přítomnost kočky, její hravá a drzá povaha, její schopnost tiše pozorovat nebo její jemné uklidňující předení existují podle výzkumu společnosti WALTHAM® 4 nejpádnější důvody, proč mít kočku:

Přečtěte si, jakým přínosem pro vás je mít kočku - Perfect Fit

ČÍST VÍCE

 • Lepší nálada:

  Jako majitel kočky brzy poznáte pozitivní účinky, které bude kočka mít na vaši náladu. Naši kočičí společníci nám vnáší do života pohodu pouhou svojí přítomností a láskyplným chováním. Zejména ženy uvádí, že se v jejich přítomnosti necítí tak osamoceně 2.

 • Silné srdce:

  Statistiky ukazují, že majitelé koček mají o 37 % nižší riziko infarktu3 , a to bez ohledu na věk. Čísla mluví sama za sebe!

 • Pevnější zdraví:

  Mimo to, že se lidé necítí tak osamoceně, statistiky ukazují, že u starší populace může pouhá přítomnost domácího mazlíčka snížit počet návštěv u doktora až o 15 %4 . Tomu se říká měřitelný rozdíl! Tento aspekt má dvě výhody.Jednou z nich je zlepšení zdraví a pohody daného staršího člověka, druhou je pozitivní finanční dopad na veřejný zdravotní systém. Výhody v opravdu širokém měřítku!

 • Stimulování zvědavosti dítěte:

  Kočky probouzí v dětech zájem poznávat přírodu jako celek. Nedávné studie5 6 ukázaly, že blízký vztah mezi dítětem a kočkou může být silnější, než mezi dítětem a jeho sourozenci. Váš kočičí kamarád se opravdu může stát členem vaší rodiny!

Jak můžete vidět, kočky jsou bezpochyby dobré pro vaše zdraví!

 • 1 Centrum pro výživu domácích mazlíčků WALTHAM(opens in new tab).
 • 2 Turner DC, Rieger, G. & Gygax, L. Partnerky a kočky, a jejich účinky na náladu člověka. Anthrozoos: Multidisciplinární deník o interakcích lidí a zvířat 2003;16(3):213-28
 • 3 Qureschi & kol. (2009). Vlastnictví kočky a riziko fatálních kardiovaskulárních chorob. Výsledky z druhé národní studie o zdraví a výživě - následná studie úmrtnosti. J. Vasc. Interv. Neurol.2009 led:2 (1): 132-135.
 • 4 B. Headey a M. M. Grabka (2007). Domácí mazlíčci a lidské zdraví v Německu a Austrálii: Národní výsledky. Výzkum sociálních indikátorů (2007) 80: 297–311.
 • 5 McNicholas, J. (2001) Jak vnímají děti domácí mazlíčky ve svých sociálních sítích. Dítě: Péče, zdraví a vývoj, 27(3):279-294.
 • 6 Cassells, M a kol. Jeden z rodiny? Měření vztahu mladých adolescentů s domácími mazlíčky a sourozenci. Deník aplikované vývojové psychologie; 24. ledna 2017; datum informace: 10.1016/j.appdev.2017.01.003