PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zapomněli jste heslo?

Vyplňte vaši emailovou adresu pro zaslání odkazu na vytvoření nového hesla.

loader image

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zaslali jsme vám email

Klikněte na odkaz a následujte instrukce pro nastavení nového hesla. Pokud vám nepřišel email, zkontrolujte vaši složku pro spam.

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zaslali jsme Vám potvrzovací email.

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Poslat znovu potvrzující email

Vyplňte vaši emailovou adresu pro zaslání potvrzovacího emailu.

loader image
cat move

POHYB

JAK VZÍT KOČKU NA PROCHÁZKU S POSTROJEM A VODÍTKEM

Cvičení je klíčovým předpokladem dobrého zdraví domácích mazlíčků. Věděli jste ale, že venčení a procházky nejsou jenom záležitostí pro psy? I kočky mohou jít ven a užít si to. Tady je návod, jak na to:

Ne všechny kočky zvládnou výcvik s postrojem a vodítkem. Pokud váš mazlíček snadno podléhá stresu a úzkosti, zřejmě to nebude to pravé. V tomto případě doporučujeme najít jiný způsob, jakým může vaše kočka cvičit. Pro inspiraci se podívejte na následující video.

Vezměte kočku na procházku
  1. Nejprve najděte vhodný, bezpečný a dobře padnoucí postroj pro kočky, ale nesnažte se do něj kočku hned obléct.
  2. Položte postroj jednoduše na podlahu a nechte ji v klidu postroj prozkoumat.
  3. Pokud vypadá spokojeně, zkuste postroj podržet tak, aby jím mohla prostrčit hlavu. Nespěchejte a odměňte ji, pokud to udělá.
  4. Je-li i nadále v klidu, můžete pokračovat s oblékáním postroje.
  5. Zapněte postroj, prozatím bez vodítka. Nechte kočku se v postroji procházet, aby si na něj zvykla, a nešetřete odměnami.
  6. Pokračujte v tom několik dní, aby se kočka začala těšit, když postroj uvidí. Nyní můžete připnout i vodítko a za pomoci pamlsku nebo hračky voďte kočku po místnosti.
  7. Pokud dostatečně zvládnete procházku po místnosti, můžete se konečně pustit ven. Vybírejte klidná a bezpečná prostranství. Buďte trpěliví a neustále sledujte její reakce. Pokud začne projevovat známky stresu nebo znepokojení, okamžitě procházku ukončete. Každá kočka je individuální, takže je důležité přizpůsobovat se jejímu tempu.

Učit se jakékoli nové věci vyžaduje čas, trpělivost a procvičování. Snažte se dodržovat krátké lekce každý den, vždy když má kočka náladu se učit. Na tipy, jak se naučit číst v řeči těla vašeho miláčka, se podívejte na krátké video.

Kočičí postroj
Enter your cat profile to start your Perfect Fit + Programme
PŘIPOJTE SE K PROGRAMU