PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zapomněli jste heslo?

Vyplňte vaši emailovou adresu pro zaslání odkazu na vytvoření nového hesla.

loader image

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zaslali jsme vám email

Klikněte na odkaz a následujte instrukce pro nastavení nového hesla. Pokud vám nepřišel email, zkontrolujte vaši složku pro spam.

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zaslali jsme Vám potvrzovací email.

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Poslat znovu potvrzující email

Vyplňte vaši emailovou adresu pro zaslání potvrzovacího emailu.

loader image
cat move

POHYB

BUDŤE AKTIVNÍ A HBITÍ

Trénink agility je skvělý způsob, jak vaše kočka může při výcviku využívat svých přirozených kočičích pohybů. Abyste ji pobídli k běhu, skákání, honění, válení a schovávání nemusíte chodit ven, stačí trénovat i doma s pomocí pírka nebo hůlky,. Začněte jednoduše a postupně přidávejte. Abyste věděli, jak na to, inspirujte se naší milovnicí koček a její kočkou
@PATRICKCATSON.

Strávili jsme jedno šedivé sobotní odpoledne zkoušením Patrickovy parkurové ability v naší kuchyni. Rozhodli jsme se využít věci, jenž byly po ruce, převážně udělané z lepenky a vytvořili jsme domácí, jednoduchou překážkovou trať, na které Patrick mohl předvést svoji dovednost.

Zkoušeli jsme několik věcí, než se nám podařilo vytvořit základní výcvikovou dráhu, která zahrnuje kartonové trubky, které se táhnou dovnitř a ven (trubice jsou můj oblíbený kousek rozhodně bylo zábavné trénovat Patricka a sledovat jeho radost, když se mu podařilo úkol splnit!), dále kartonový tunel na prolézání a překážku vytvořenou pomocí stolu a trubek.

Vyzkoušeli jsme několik věcí včetně měkké trubky. Ta už se ale na prolézání ukázala být doslova velkým oříškem, a proto ji raději obešel. Dalším bodem bylo cvičení proskakování obručí, což by bylo perfektní, kdyby obruč byla trochu menší, ale myslím, že její velikost nedávala Patrickovi dostatečnou motivaci k akci.

Nikdy bych neřekla, že Patrick je ta nejvíc spolupracující kočka, navíc je to typický svéráz a nezávislý domácí mazlíček. S trochou přemlouvání (a několika pamlsků) se mu překvapivě podařilo v tréninku uspět. Je to otázka velké trpělivosti a neustálého chválení, ale výsledek stál za to (pro nás oba). Je důležité nepodléhat rozčarování a frustraci, když vše nejde hned podle plánu. Jakmile Patrick začal ztrácet pozornost, přerušili jsme výcvik a vrátili se k němu až po nějaké době. Tento přístup „často, ale po malých krůčcích“ se vyplatil a udržel nás oba ve střehu až do konce. Dole jsem přidala pár tipů, jak si pomoci u každé překážky.

Kočičí agility

Tunely z tkaniny

  • Použijte jako návnadu pamlsek nebo oblíbenou hračku. Tak udržíte jejich pozornost při prolézání trubkou.
  • Začněte s dvěma tyčemi, a jakmile se zvířátko zavěsí, přidejte jednu nebo dvě další.
  • Fungovalo to, dokud Patrick nepřišel na to, že může jen procházet kolem a stejně dostávat pamlsky.
Kočičí agility

Tunel

  • Ujistěte se, že je tunel na prolézání dostatečně velký.
  • Začněte s krátkým tunelem, vždycky ho můžete prodloužit.
  • Opět jsme použili jako pobídku pamlsek, ale hračka může fungovat stejně dobře.
Kočičí agility

Stůl jako překážka

  • Než kočku naučíte tenhle trik, zabere to dost času, takže počítejte s trpělivostí.
  • Začněte s tyčí nízko a snažte se kočku pobídnout pamlskem nebo hračkou.
  • Jakmile se jí podaří zavěsit se, popojeďte o něco výš.

Trénink agility byl zábavný a zároveň skvělý pro otestování Patrickovy schopnosti naučit se něco nového. Tento typ aktvity je dobrý pro posílení vašeho vztahu s kočkou a přínosný pro společně strávený čas.


Enter your cat profile to start your Perfect Fit + Programme
PŘIPOJTE SE K PROGRAMU