Nutro imagery

Hledání

Chcete-li vyhledat články a produkty, zadejte níže klíčové slovo.

NEJLEPŠÍ HRAČKA PRO VAŠE STĚNĚ

Share Perfect Fit Sdílet
NEJLEPŠÍ HRAČKA PRO VAŠE STĚNĚ

Vaše stěně si rádo hraje. Pravděpodobně jste si všimli, že má mnoho kreativních způsobů hraní a že se doma baví různě. Může si dokonce hrát s vašimi věcmi, přičemž je dobré jej v tom nepodporovat. Asi vás zrovna nepotěší, pokud si splete vaše nové tenisky se žvýkací hračkou. Je mnohem lepší vaše štěně naučit, že má své vlastní hračky. A ty nejlepší psí hračky nabídnou vašemu energií nabitému kamarádovi celé hodiny zábavy a stimulace. Je dobré hračky také občas změnit. Štěňata mají změnu rády a existuje mnohem více štěněcích her, než je jen prověřený míček, i když ten je tedy velká zábava*. Pokud tedy hledáte hračku, kterou se vaše štěně zabaví a oblíbí si ji, existuje mnoho kreativních, stimulačních hraček, které je zabaví a současně udrží na nohou.

*Pozn.: Pokud dáte svému štěněti míček, zkontrolujte, zda se nedá jednoduše překousnout (pokud je příliš velký), i když je příliš velký na polknutí (je třeba zvážit poměr velikosti psa a míčku) nebo zda má otvor uprostřed, který mu v nejhorším případě umožní dýchat.

PROČ JE HRANÍ PRO ŠTĚNĚ TAK DŮLEŽITÉ?

Hraní je základní složkou učení vašeho štěněte a navíc tou, která nejvíce přispívá jak ke krátkodobému, tak dlouhodobému dobrému tělesnému a zdravotnímu stavu (viz článek Psí sporty/Nejlepší psí sporty a hry). Za prvé, když si vaše štěně hraje, pozitivně tím uvolňuje svou energii. A všichni víme, kolik energie takové rostoucí štěně má! Štěněcí hračky, které jsou k dostání ve velkém množství tvarů, barev, materiálů a funkcí, jsou vynikajícím způsobem stimulace smyslů vašeho psa, rozvoje jeho kognitivních schopností a navíc jej podporují ve zkoumání a zapojení se do jeho prostředí. Existuje mnoho různých typů hraček, které reagují na různé potřeby a preference štěněte. Například interaktivní hračky jsou speciálně určeny ke stimulaci mentální kapacity vašeho štěněte, zatímco jiné se mohou více zaměřovat na pohyb nebo zajištění pohodlí. A zatímco některé hračky jsou speciálně určeny k tomu, aby vaše štěně zaměstnaly, když je samotné (protože skutečně potřebujete vyklidit myčku nebo něco vyprat), jiné nabízejí skvělou příležitost, abyste si mohli hrát společně. Společná zábava s hračkou a vaším štěnětem je vynikající způsob posílení vaší vazby. Hraní vaše štěně rovněž učí přiměřené interakci s vámi, ostatními psy a dalšími lidmi. Učí jej, jaké chování je přijatelné, a jaké naopak ne, jako například štípání nebo kousání během hry. V závislosti na charakteru vašeho psa to lze korigovat tím, že si se štěnětem okamžitě přestanete hrát, pokud se dopustí nesprávného chování. Vše reakce by měla být přiměřená charakteru psa. Někteří psi zanechají nevhodného chování, pokud je budete jednoduše ignorovat, u jiných možná budete muset být přísnější a důraznější. Trikem je ukončit hru a otočit se k němu zády pokaždé, když se učí rozeznat správné a špatné... Pokud se však zdá, že ignorování štěněte nefunguje, budete muset jasně a zřetelně opakovat „Ne“, dokud se to nenaučí.

TIPY PRO VOLBU SPRÁVNÉ HRAČKY PRO VAŠE STĚNĚ

-Vyberte hračku, která je pevná a odolná. Štěňata mají velmi ostré zoubky a jejich hračky značně trpí. Vyhýbejte se hračkám z materiálů, které se jednoduše oddělují, nebo materiálů, které jsou příliš tvrdé, neboť by mohly snadno poškodit sklovinu psích zubů. Opět buďte opatrní při výběru hraček, které jsou speciálně určeny pro první (dětské nebo mléčné) zuby štěněte, a kousací hračky, jako jsou hračky z lana, které jsou bezpečné pro kousání štěnětem, když mu v 16. týdnu začínají růst trvalé zuby. Hračky svého štěněte vždy sledujte a ujistěte se, zda jsou v dobrém stavu. Pokud zjistíte, že je poškozená, vyhoďte ji.

-Vyberte hračky vhodné velikosti pro vaše štěně. Vyhýbejte se hračkám s malými částmi, které by mohlo vaše štěně polknout. Některé hračky jsou vyráběny pro miniaturní plemena psů, jako jsou jorkšírští teriéři nebo jezevčíci, které však budou příliš malé pro štěňata větších plemen, jako jsou například zlatý retrívr nebo labrador. Nechcete však vybrat ani velmi velké hračky, které jsou vyrobeny pro velké čelisti dospělých psů. Vaše štěně by si s nimi nemohlo hrát a pouze by jej frustrovaly.

-Vybírejte hračku vhodnou podle věku. Například létající tkané talíře pro dospělé psy mohou být pro štěně příliš velké na chytání. Některé interaktivní hračky mohou být příliš náročné pro vývojovou fázi vašeho štěněte povedou pouze k frustraci. Pokud máte pochybnosti, promluvte si s veterinářem a požádejte jej o radu a vždy si pečlivě přečtěte návod na obalu.

ZDE UVÁDÍME NĚKOLIK NEJLEPŠÍCH HRAČEK PRO ŠTĚŇATA:

HRAČKY NA ZOUBKY PRO ŠTĚŇATA

U 3-4měsíčního štěněte začínají vypadávat mléčné zuby a rostou mu trvalé. To pro něj může být poměrně nepříjemné. Nepříjemným pocitům svého štěněte můžete ulevit tím, že mu dáte na žvýkání hračku na zoubky.

  • Vybírejte hračky, které mohou štěňata bezpečně žvýkat, jako jsou gumové nebo lanové hračky.
  • Některé hračky na zoubky jsou naplněny studenou vodou, takže mohou uklidňovat dásně vašeho psa.
  • Hračky na zoubky jsou nabízeny v široké paletě tvarů a velikostí vhodných pro štěňata.

 

 

NEJLEPŠÍ INTERAKTIVNÍ HRAČKY PRO ŠTĚŇATA

Interaktivní hračky jsou navrženy ke stimulaci mentální kapacity štěněte, neboť jej pobízejí ke komplexním úkolům. Rovněž přispívají k interakci člověka a zvířete a prohlubují váš vztah se štěnětem. Většina interaktivních hraček bude pro vaše štěně představovat výzvu. Přestavují skvělý způsob, jak vaše štěně zabavit a zabránit tomu, aby se nudilo. Zde je několik příkladů:

  • Psí hrací skládanky jako jsou podnos s pohyblivými čtverečky, které může vaše štěně posouvat, aby získalo pamlsek pod nimi nebo míček pro aktivity s výčnělky. Výčnělky lze naplnit pamlsky, které se bude vaše štěně pokoušet získat a přitom bude s míčkem běhat kolem.
  • Hračky stimulující smysly. Tyto hračky stimulují smysly vašeho štěněte, jako jsou čich, zrak nebo sluch.

 

VENKOVNÍ HRAČKY PRO ŠTĚŇATA

Pokud je to možné, je skvělé jít se štěnětem ven a nechat ho vyběhat. Zahájit socializaci vašeho psa a umožnit mu navázat interakci s ostatními psy je dobré po 12. týdnu, po druhém kole vakcinace. Nezapomeňte se ujistit, zda se venku na vybraném místě smí pohybovat bez vodítka, a zda je to pro něj bezpečné. K zábavným venkovním hračkám patří:

  • Létající talíř pro štěňata vyrobený z pružné gumy nebo tkaniny, který není příliš tvrdý pro rostoucí zuby a čelisti štěněte. Můžete jej používat ke hraní na přines nebo k nošení při procházce.
  • Hračky naplněné pamlsky můžete svému štěněti ukázat a pak je schovat v zahradě v rámci hry na hledání. To je skvělý způsob jak mu zabezpečit dostatek cvičení a stimulovat jeho čichový smysl. (Nezapomeňte, že musíte pamlsky započíst na denní příjem živin. Pamlsky by se neměly používat příliš často. Místo pamlsků můžete rovněž používat část jeho denního přídělu krmiva.)
  • Gumové míčky, které se dají kutálet nebo chytat.
  • Gumové hračky určené k naplnění a postupné uvolňování vody pro chladivou zábavu v létě.
  • Malé psí bazénky, pokud máte pocit, že má vaše štěně rádo vodu a brouzdání (ale vždy pouze ve vaší přítomnosti).
  • Rozstřikovač vody pro psy, kolem kterého můžete běhat společně.

 

TULÍCÍ NEBO UKLIDŇOVACÍ HRAČKY PRO ŠTĚŇATA

Štěňata se někdy v noci bojí. Pro vaše štěně může být příjemné se v noci tulit s měkkou hračkou, která tak může být jeho bezpečnou hračkou.

Nezapomeňte však, že měkké hračky by měly být vysoce kvalitní a je třeba pravidelně kontrolovat, zda z ní štěně nevytahuje vycpávku. Sledujte jeho chování; s tím, jak vaše štěně roste, pravděpodobně začne ničit měkké materiály a to může být nebezpečné. Jak jsme viděli, všechny druhy hraček jsou určeny k tomu, aby vaše štěně zabavily a poskytly mu potěšení. Několik jich můžete nechat venku, když musí štěně zůstat doma samotné, aby se nenudilo a aby se tak obohatilo jeho prostředí. Další hračky je možné používat k trénování, jako je učení štěněte, aby nežvýkalo nic kromě svých žvýkacích hraček. Hračky mohou být odměnou za poslušnost nebo mohou být vyhrazeny pro speciální společné chvíle na posílení vaší vazby. Nezapomeňte, že štěně může mít své vlastní představy, a hračka, kterou pro něj vyberete, se mu nemusí líbit. Pokud se to stane, nenuťte mu hračku příliš a zkuste místo ní jinou. Případně sledujte, jak si vaše štěně hraje, abyste vybrali tu nejlepší.

Nezapomínejte, že štěňata potřebují pro svou dobrou kondici a fyzický a mentální vývoj taky hodně spánku (viz článek: Kolik by mělo mé štěně spát?). Je lepší nepřehánět to se stimulací, ani vaše štěně nepřetěžovat a neočekávejte, že si bude hrát celý den. Po hře si vaše štěně bude pravděpodobně chtít dát šlofíka. To mu poskytne čas zpracovat všechny věci, co se naučil z hraní, a doplnit energii. Je rovněž dobré mít několik přestávek na hraní během dne, než se pokoušet naplánovat jen jedno dlouhé období. Díky tomu bude čas na hru příjemný a pro vaše štěně podnětný. A když má nyní hodně skvělých hraček na hraní, určitě bude mít chuť na další.

ZDE NAJDETE NAŠE VÝROBKY

Produkty Perfect Fit naleznete i u našich retail partnerů