PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zapomněli jste heslo?

Vyplňte vaši emailovou adresu pro zaslání odkazu na vytvoření nového hesla.

loader image

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zaslali jsme vám email

Klikněte na odkaz a následujte instrukce pro nastavení nového hesla. Pokud vám nepřišel email, zkontrolujte vaši složku pro spam.

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Zaslali jsme Vám potvrzovací email.

PŘIHLASTE SE DO logo cat-dog

Poslat znovu potvrzující email

Vyplňte vaši emailovou adresu pro zaslání potvrzovacího emailu.

loader image
cat play

HRA

VÝZVY PRO VAŠI KOČKU

Věřte tomu, nebo ne, I kočky se mohou naučit triky. Klíčem je najít, co je motivuje nejvíc, jestli to je pamlsek nebo hračka, a pak jim nechat hodně času na strávení nabytých dovedností. Učit je něco nového je skvělá přiležitost trénovat jejich mozek a utužovat zároveň váš vztah. Zkuste naučit trik vaši kočku. Abyste věděli, jak na to, zde je malá inspirace naší milovnice koček a její kočky
od @PATRICKCATSON.

Nikdy bych neřekla, že Patrick je ta nejvíc spolupracující kočka, je to typický tvrdohlavec a svéráz, nicméně s trochou přemlouvání (a několika pamlsků) to vypadá, že I on je schopen  několik jednoduchých triků a povelů zvládnout.

Vzhledem k tomu, že Patrick je nadšený znalec většiny jídel (která kočka není?), mysleli jsme si, že by bylo dobré ho naučit čekat na povel místo hltání pamlsků přímo z ruky. Vždycky jsem si myslela, že Patrick se nedá trénovat, ale po několika jednoduchých krocích se požadovanou věc naučil poměrně snadno. S trochou trpělivosti a hodně chvály lze naučit hodně a výsledky za to rozhodně stojí!

Zde je postup, jak jsme Patricka učili povel „sedni“

Krok první: Ujistili jsme se, že máme po ruce oblíbenou pochoutku (Patrick miluje kousky tuňáka nebo lososa).
Krok druhý: Když Patrick stál, podrželi jsme pochoutku před jeho čumákem. Pozor, ne moc vysoko, aby si nemusel stoupat na zadní.
Krok třetí: Poté jsme pamlsek zvedli výše (opět pozor na výšku) a zlehka zatlačili zadeček směrem k zemi s povelem „sedni“.
Krok čtvrtý : Jakmile si Patrick sedl na zem, dali jsme mu slíbenou pochoutku a k tomu spousta chvály. Tím se celý proces ukončil.
Krok pátý: Několikrát jsme to opakovali, dokud se Patrick nenaučil (což se stalo překvapivě rychle) sedat si sám, kdykoli jsme udělali pohyb směrem vzhůru před jeho nosem a řekli „sedni“. Brzo bude schopen povel opakovat bez pamlsků!


Enter your cat profile to start your Perfect Fit + Programme
PŘIPOJTE SE K PROGRAMU