Nutro imagery

Hledání

Chcete-li vyhledat články a produkty, zadejte níže klíčové slovo.

HRY PRO KOČKY: PROČ JSOU DŮLEŽITÉ?

Share Perfect Fit Sdílet
HRY PRO KOČKY: PROČ JSOU DŮLEŽITÉ?

Stalo se vám někdy, že jste přestali dělat, co jste měli rozdělaného, abyste mohli sledovat vaši kočku, jak si hraje, jako by byla stále kotě? Hraní je pro vaši kočku nezbytné, jelikož jí umožňuje uspokojit její přirozené instinkty, jako je pozorování, objevování, šplhání, přepadávání a chytání. Ale hraní je více než jen to, je to také znak toho, že se má vaše kočka dobře a je zdravá, že je dostatečně stimulovaná a že má vyvážený životní styl, což všechno přispívá k její celkové duševní pohodě. Takže jen využívejte každou příležitost, jak udržet lásku vaší kočky ke hrám během celého jejího života!

Dr. Sandra Mc Cune, vědecká pracovnice při WALTHAM®.
„Pro vaše kotě mohou mít i ty nejmenší zážitky dlouhotrvající dopad na jeho chování po zbytek života. Během této stěžejní doby je hraní součást přirozeného chování, které vaše kotě dovedek dokonalosti, aby mohlo objevovat své prostředí a především si vytvářet pouto s lidmi a dalšími zvířaty ve svém okolí.“

HRANÍ JE NEZBYTNÉ PRO VÝVOJ KOTĚTE

Pár slov od Dr. Corinne Lesaine, konzultační veterinářky pro Perfect Fit: „Hraní je klíč ke zdravému vývoji vašeho kotěte a obzvláště k jeho mentálnímu vývoji během socializačních fází života. Proto je doporučeno plně využívat a podporovat jeho vrozenou zvědavost. Tato zvědavost může být snadno stimulována rychlým a nepředvídatelným hýbáním malými objekty a hračkami, které na sebe strhnou veškerou jeho pozornost. Malé měkké předměty jsou pro zaujetí pozornosti vašeho malého kamaráda rovněž vynikající. Můžete rovněž zkusit stimulovat vaše kotě přítomností jiných domácích mazlíčků, čímž podpoříte interakci skrze hravost.“

Existuje řada her, kterým vaše kotě zkrátka nebude schopno odolat: hra na schovávanou v lepenkové krabici, mávání jakýmkoliv měkkým předmětem, chytání ptačího pera, rychlé tahání malých předmětů přímo kotěti pod nosem, aby na mě mohlo útočit, a podsouvání malých zajímavých předmětů do jeho zorného pole a ven z něj. Snažte se však za všech okolností držet vaše ruce mimo hru, jinak budou považovány za kořist! Také bychom doporučili zabraňovat frustraci vašeho kotěte, která může vzniknout, pokud je nikdy nenecháte vyhrát - nikdo nemá rád, když prohrává stále dokola, obzvláště pak v mladém věku!

Vašemu kotěti se také určitě bude líbit, když si bude moci hrát s něčím co chřestí, zejména když zjistí, že chřestění pochází od pamlsků vevnitř. Takové předměty si poměrně jednoduše můžete sami vyrobit, například z prázdné proděravělé PET lahve naplněné pamlsky, které z ní budou při hraní vypadávat!

ČAS NA HRY S VAŠÍ KOČKOU

Z úhlu pohledu majitele kočky je hraní si s ní jedním z nejuspokojivějších, nejzábavnějších a nejpříjemnějších způsobů, jak udržet vaši kočku stimulovanou a v kondici. Ačkoliv si vaše dospělá kočka bezpochyby vymyslí řadu vlastních zábavných her pro rozptýlení, nic vám nebránit přijít s alternativou, abyste ji drželi ve střehu! Například pingpongové míčky jsou skvělým nástrojem pro podporu hravosti vašeho malého kočičího společníka. Ačkoli kartonové krabice nejsou úplně běžnou hračkou, kočky jsou z nich pokaždé u vytržení, jelikož se v nich rády schovávají, posouvají je, škrábou po nich a dělají s nimi spoustu dal

ších věcí. Jen dejte pozor, aby je neokusovaly! Stejně posedlé jsou malými, zejména chlupatými, předměty, které v nich probudí jejich instinkt lovce.

Přizpůsobení vašich vertikálních vnitřních prostor rovněž vašemu mrštnému kamarádovi umožní zcela nový pohled na svět a poskytne mu množství podnětů. Bude moci šplhat, schovávat se a pozorovat okolí. A kočky milují šplhání do výšek, odkud mohou sledovat, co se děje kolem. Navíc se tato nová místa pro ni mohou stát dobrými místy na spaní! Rovněž je dobré jednou za čas přestěhovat nábytek, aby tak mohla objevovat nová místa a nové vyhlídky, odkud vás bude moci sledovat!

Jak bude čas plynout, je pravděpodobné, že vaše kočka bude méně hravá a méně aktivní, což je normální! Některé kočky si budou hrát i po osmém roce života, některé ne. Bez ohledu na její věk se ovšem vždy můžete pokusit zapojit vaši kočku do jakékoliv kvalitní hry, jen je třeba si uvědomit, že někdy na vás raději nebude ani reagovat!

JAK SI HRÁT S VAŠÍ STARŠÍ KOČKOU

Změna v chování u starších koček je nejčastěji spojována se zhoršenými smysly a sníženou funkcí orgánů. Vzhledem ke sníženým pohybovým schopnostem může vaše kočka ztrácet zájem o objevování a o hraní a obecně může přejít na sedavější styl života. V této fázi života vaší kočky se můžete pokusit stimulovat jejího hravého ducha pomocí poklidnějších forem zábavy, jako je pozorování ptáku za oknem či sekání packou po visících předmětech.

ZDE NAJDETE NAŠE VÝROBKY

Produkty Perfect Fit naleznete i u našich retail partnerů