Nutro imagery

Hledání

Chcete-li vyhledat články a produkty, zadejte níže klíčové slovo.

PŘÍCHOD NOVÉ KOČKY DOMŮ

Share Perfect Fit Sdílet
PŘÍCHOD NOVÉ KOČKY DOMŮ

Uvítání nové kočky u vás doma je vzrušující emocionální období pro vás i pro nového člena vaší rodiny. Můžete být nervózní, zda se vaše nová kočka nebo kotě přizpůsobí neznámému prostředí a novým tvářím. Je také přirozené, že váš nový chlupatý kamarád může pociťovat určitou úzkost při přechodu z bývalého domova do vašeho. Když se připravíte na tuto radostnou událost předem, pomůže to vám i vaší kočce být klidnější a můžete si začít užívat jeden druhého od prvního dne. V tomto článku předkládáme ke zvážení praktická opatření k tomu, aby příchod nové kočky do vaší domácnosti byl pozitivní a šťastný zážitek pro vás oba.

JAK ZAŘÍDIT, ABY SE VAŠE NOVÁ KOČKA CÍTILA JAKO DOMA?

Pokud se jedná o uvítání nové kočky do vašeho domova, klíčové slovo je příprava. První věc, kterou je třeba připravit, je útulný a bezpečný domov. Řiďte se podle těchto jednoduchých instrukcí, abyste zajistili, že se nový člen vaší rodiny bude v den „D“ cítit pohodlně a klidně a že váš dům bude zabezpečený proti poškození a současně bezpečný pro vašeho domácího mazlíčka.

PŘÍPRAVA ÚTULNÉHO DOMOVA….

Ze všeho nejdříve kupte novému členu rodiny jeho vlastní misky na jídlo a na pití, nejlépe keramické nebo z nerezové oceli, a umístěte je na pečlivě vybrané místo. Nejprve pokračujte v předchozí dietě a během jednoho týdne kotě můžete postupně převést na novou dietu.

Dále zařiďte kočičí záchod, jeden pro každou kočku v domě. Z hygienických důvodů musí být záchod pravidelně čištěn. Umístěte záchod na klidné místo vzdálené od prostoru na krmení, spaní a na hraní.

Také zařiďte místo na broušení drápků. Vyplatí se to! Kromě toho, že se tím vyhnete nutnosti kupovat nový nábytek, je také důležité, aby si vaše kočka měla kde brousit drápky. Toto opatření bude tím užitečnější, pokud jsou v domě ještě další kočky.

Nezapomeňte koupit své kočce její vlastní vybavení na péči o srst. Kartáčováním kočky jednou nebo dvakrát týdně podle délky a kvality srsti se vyhnete jejímu zacuchání a zabráníte kočce v požití chuchvalců chlupů, když se bude sama snažit pečovat o srst.

Můžete také použít syntetické kočičí feromony, abyste pomohli své nové kočičí kamarádce se zabydlet. Nastříkejte je jednou denně na nábytek, abyste pomohli své kočce objevovat její nové prostředí a zabránili jí značkovat si své teritorium! Bude to užitečné také v případě, že jsou v domě další kočky.

… A BEZPEČNÉ PROSTŘEDÍ.

Ujistěte se, že jste odstranili všechny prvky, které by mohly být potenciálně škodlivé nebo toxické pro vaši kočku. Některé látky, jako jsou čistící prostředky, jsou pro ni zcela zjevně škodlivé, ale toxické pro kočky jsou i jiné věci, například čokoláda, čaj, káva nebo dokonce rostliny (oleandr, lilie, vánoční hvězda, filodendron, hortenzie, hyacint, narcis a tulipán).

Zabezpečte všechny elektrické dráty, abyste zabránili kočce nebo kotěti je prokousnout. Poskytněte své kočce podnětné prostředí se spoustou malých hraček (např. kuličky z alobalu) k upoutání její pozornosti a odvedení její pozornosti od čehokoli nebezpečného. Odstraňte z dosahu všechny ostré předměty... nebo předměty, které by mohla kousat, olizovat nebo zničit. Také dávejte pozor na otevřená okna, aby z nich kočka nemohla vypadnout.

Kromě toho zvažte zaznamenání kontaktů na svého veterináře do svého telefonu, abyste je v případě nutnosti měli po ruce. Využijte pravidelných návštěv u veterináře, abyste zajistili vakcinaci své kočky, její správnou identifikaci v Národním registru prostřednictvím mikročipu a její dostatečné protiparazitární ošetření. Váš veterinář vám také může pomoci vybavit lékárničku, obsahující základní potřeby jako roztok na vyplachování očí, pinzetu, roztok na vyplachování uší, obvazy…

PŘÍCHOD VAŠEHO NOVÉHO SPOLEČNÍKA DOMŮ

Nachystejte si přepravku, abyste pro svého nového kamaráda během cesty domů zajistili větší pohodlí. Stříkněte na přepravku 4 krát sprejem se syntetickými kočičími feromony 1 den před cestou, to uklidní a upokojí vaši kočku/vaše kotě během této první cesty. Dejte přednost přepravce, která se otevírá nahoře, protože je uživatelsky vhodnější.

Pach staré hračky nebo přikrývky od předchozího majitele také pomůže zmírnit počáteční úzkost kočky. Cestování, nové pachy a cizí zvuky se mohou podílet na tom, že se kočka může cítit vystrašená a znepokojená. Naprosto přirozenou odpovědí je kňučení; takže nereagujte přehnaně, snažte se omezit stimulaci.

PRVNÍ DEN DOMA S KOČKOU

Pokud nejste připraveni, přinést novou kočku domů může být překvapivě stresující pro vás oba. Mějte na paměti, že zatímco vy a vaše rodina jistě s velkým nadšením uvítáte svou novou kočku nebo kotě ve svém životě, ona v tento emocionální den potřebuje co nejvíc uklidňování. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků, abyste zajistili, že cesta proběhne tak hladce, jak jen je to možné, a že setkání s vaší rodinou bude radostný a šťastný zážitek pro všechny.

SETKÁNÍ S NOVOU RODINOU

Když přijedete domů, postavte přepravku do oddělené místnosti. Postupně otevřete dveře místnosti, aby mohla objevovat své nové prostředí svým vlastním tempem. Kočky milují otevřené dveře, ale obrovské prostranství od prvního dne může být zahlcující.

Postupně seznamujte nového člena rodiny se stávajícími rodinnými příslušníky včetně ostatních domácích mazlíčků. Vaše kotě/kočka by měla být nechána o samotě několik prvních dnů, aby si mohla zvyknout na nové prostředí. Potom ji postupně seznamujte se členy rodiny, aniž byste ji od prvního dne nutili do interakce s každým.

Vyvarujte se jakýchkoli nadměrných a stresujících zvuků, jak jen je to možné. Mohly by rozrušit a stresovat vaše nové kotě/novou kočku, zvláště zvuky domácích přístrojů (vysavač, vrtačka, sekačka a pod…)

ZAČNĚTE DOBRÝM JÍDLEM A HRANÍM

Po přechodové dietě v průběhu 5 až 7 dnů přizpůsobte výživu co do kvality i kvantity zvyklostem krmení vaší kočky (průměrně 50 g denně pro kočku o váze 4 kg) v závislosti na jejím věku, stavu a úrovni aktivity.

Je známo, že kočky špatně pijí. Proto zajistěte, aby vaše kočka měla stále přístup k čisté a čerstvé vodě. Můžete také zabránit její tendenci nepít vodu tím, že ji budete denně krmit vlhkým/mokrým krmivem, abyste dosáhli průměrné hodnoty 150 ml na den (pro kočku o váze 4 kg)

Co ještě byste mohli udělat? Ano, samozřejmě, připravte nějaké hračky! Hra je skvělý způsob, jak komunikovat s vaší kočkou. Můžete hračky buď koupit nebo jednoduše improvizovat (např. s kouskem látky). Docela často vaše kočka/kotě rozhodne sama/samo co je a co není její hračka. Hraní je dobrý způsob jak posilovat pouto mezi vaší milovanou životní společnicí a vámi. Hraní je také velmi dobrý způsob, jak vaši kočku udržovat aktivní, zvláště pokud jde o kočky žijící v domě Užijte tedy trénink a připravte si velkou dávku trpělivosti!

Stručně řečeno zajištění řádné potravy a vody pro vaši kočku od samého začátku vám pomůže zajistit pro vaši novou společnici snadnější přechod do vašeho domu. Ale poté, co jste se postarali o její základní výživové potřeby, nezapomeňte, že vaše kočka nejvíc ze všeho potřebuje spoustu pozornosti a času na hraní. Určitě naplánujte čas na hraní a začněte budovat láskyplné pouto, které bude sílit každým dnem!

ZDE NAJDETE NAŠE VÝROBKY

Produkty Perfect Fit naleznete i u našich retail partnerů