Nutro imagery

Hledání

Chcete-li vyhledat články a produkty, zadejte níže klíčové slovo.

PROMĚŇTE SVŮJ DOMOV V HŘIŠTĚ PLNÉ AKTIVIT

Kočky jsou šplhouni. Ať už vlastníte centrum pro kočky nebo máte v bytě regály a nábytek rozmístěné po prostoru právě pro kočičí dovádění, je to skvělé pro jejich celkovou pohodu a vyrovnanost. Co zkusit vytvořit své vlastní centrum aktivit? Abyste věděli, jak na to, inspirujte se naší milovnicí koček a jejím Patrickem
od @PATRICKCATSON.

Share Perfect Fit Sdílet
PROMĚŇTE SVŮJ DOMOV V HŘIŠTĚ PLNÉ AKTIVIT

Patrick je domácí kocour, takže se snažíme, aby byl co nejvíce zaměstnaný uvnitř domu a měl neustále nějakou zábavu. Máme sice kočičí strom a spoustu hraček, ale jakmile se objeví papírová krabice, okamžitě se z ní stane nejoblíbenější hračka. Vždycky.

Z několika krabic jsme pro Patricka vytvořili něco jako „dobrodružné hřiště“, aby si mohl zahrát na průzkumníka. – nevypadá sice esteticky dokonale, ale rozhodně je funkční!

Patrick je směs bengálské kočky, takže není ani nejmenší, ani nejlehčí! Proto bylo důležité najít krabice, které by byly dostatečně velké, aby se do nich vešel. Rozhodli jsme se, že půjdeme cestou lineární konstrukce, na rozdíl od vysoké hrací věže, kterou už má. Určitě by se mu líbila i krabicová prolézačka do výšky, ale vzhledem k jeho velikosti a zároveň křehkosti krabic jsme si nebyli jisti tím, že by ho vertikální konstrukce z krabic udržela.

Vyřezali jsme do krabic otvory a vytvořili cesty – Patrick se rád snaží vměstnat do malých prostor (zvláště pokud jsou vyrobeny z lepenky!) Na jednom konci jsme zastrčili Patrickovu pohodlnou přikrývku, aby si měl kde dobít baterky pro případ, že by se ztratil..

Jakmile byla vytvořena základní konstrukce, vyzdobili jsme je uvnitř na nitích zavěšenými hračkami. Dokonce jsme se pokusili udělat i škrabadlo tak, že jsme dovnitř umístili matný hrubý materiál. Poslední sladká úprava – do libovolných zákoutí jsme pro Patricka dali pár pamlsků, abychom ho dovnitř nalákali. Ale nebylo to ani potřeba.

Patrickovy oči se rozzářily, když uviděl dokončenou prolézačku. Okamžitě vlezl dovnitř překvapivě tím nejmenším možným otvorem a vypadal, že si to náramně užívá. I pro vstup do další části té největší krabice si vybral ten nejmenší otvor a rozhodně se toho nebál.

Hra pokračovala dokonce i poté, co objevil několik uvnitř nastražených lahůdek. Tento typ kočičího hřiště rozhodně funguje na Patrickovu zvídavou povahu a musí rozhodně vyzkoušet všechno, co nová hračka v domě nabízí. Nezajímalo ho až tolik škrabadlo – v celém domě jich máme ostatně celou řadu (i když jeho nejoblíbenějším místem je naše proutěné křeslo!), ale zbytek upoutal jeho pozornost dokonale. Rozhodně se uvnitř cítil jako doma.

Samotné krabice byly trefa do černého – Patrik miluje jejich prozkoumávání a dokonce v nich i rád odpočívá. Pohoda, kterou si užívá uvnitř, je zjevná. Zároveň dírami může pohodlně sledovat dění venku. Jen co dokončil prohlídku celého svého království, uvelebil se na svém novém pelíšku uvnitř a dopřál si zasloužený spánek.

Bylo zábavné a kreativní něco takového vytvářet, navíc z tak jednoduchých věcí, jako jsou papírové krabice. Bylo také jasné, že pro Patricka to byla nová zábavná zkušenost a rozhodně dobrá cesta, jak si zahrát na hravost troche jinak.

@PATRICKCATSON
Amy, nadšenkyně do koček a maminka dvou okouzlujících koček – Patricka a Normy.

ZDE NAJDETE NAŠE VÝROBKY

Produkty Perfect Fit naleznete i u našich retail partnerů