Nutro imagery

Hledání

Chcete-li vyhledat články a produkty, zadejte níže klíčové slovo.

JAK STIMULOVAT VAŠI DOMÁCÍ KOČKU?

Share Perfect Fit Sdílet
JAK STIMULOVAT VAŠI DOMÁCÍ KOČKU?

JAK OBOHATIT KRÁLOVSTVÍ VAŠÍ KOČKY, ABY BYLA ŠŤASTNÁ

V dnešním světě se životní styl vašich koček výrazně zúžil na to, že často žijí doma, a rozhodně nemají potřebu lovit. Obě tyto změny podporují sedavý způsob života, který je na hony vzdálen od míry aktivity, kterou by váš energický kamarád normálně prováděl. Ačkoliv vaše kočka nevyžaduje rozsáhlý životní prostor, potřebuje bohaté prostředí, ve kterém bude spousta stimulů vybízejících ke hraní, schovávání se, objevování, šplhání, škrábání, značkování, pozorování a samozřejmě ke spánku. Takové podnětné prostředí můžete snadno vytvořit využitím vertikálních prvků interiéru a instalací umělých stromů, lan a dalšího vysoko umístěného nábytku, jako jsou okenní police či vysoké skříně. Lezení kočce poskytne fyzickou stimulaci a zároveň bude nadšená z toho, že může sledovat lidi, objekty a malá zvířata z vyhlídky, což má pozitivní vliv na její psychickou i fyziologickou pohodu!

BUĎTE NA POZORU A UDRŽUJTE VAŠI KOČKU AKTIVNÍ

Umožnit vaší kočce projevovat své přirozené instinkty, jako její dravost, je velice důležité pro její duševní pohodu. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je zajistit vaší kočce volný přístup do bezpečného venkovního prostředí, kde může bez problému lovit a hrát si dle libosti. Pokud je vaše bezprostřední venkovní okolí bezpečné, doporučujeme ponechat tam vaší kočce neomezený přístup. Nicméně pokud to není váš případ, pak bychom doporučili postavit pro kočku nějakou formu výběhu, kde by mohla těžit z venkovní stimulace v bezpečném prostředí.

Doporučení od Anne-Claire Gagnon, expertky na chování koček: - „Fyzické cvičení navozené zkoumáním a hraním přináší mnohé výhody přesahující pouhé vynakládání energie a spalování kalorií. Přispívá totiž k celkové pohodě kočky: zvyšuje mentální stimulaci, vytváří svalovou hmotu a tím posiluje metabolismus vaší kočky, její mobilitu a krevní oběh, a pokud si hraje ve vaší přítomnosti, přirozeně tak posilujete vaše vzájemné pouto.“

"KOČIČÍ ZÁBAVA PRO VŠECHNY"

Pokud se chystáte hrát si s vaší domácí kočkou a stimulovat ji, mějte na paměti, že obecně se jí bude nejvíce zamlouvat určitý druh her a interakcí. Mezi ty nejpopulárnější patří rychlé a nepředvídatelné pohyby, pískající hračky, simulace kořisti, a odměny ve formě pamlsků! Stejně stimulující alternativa pro dobu, kdy nejste doma, je umělý strom pro kočky, který jim umožní cvičit, škrábat, šplhat, schovávat se a rozhlížet se! Pokud navíc jednou za čas prostředí kočky přeskládáte, pomůžete jí uchovat si svou vrozenou zvědavost.

Další nečekaný způsob stimulace je pořídit vaší kočce psího kamaráda. Studie skutečně dokazují, že pokud vlastníte psa, vaše kočka pravděpodobně vymění nějaký čas, který normálně tráví přemýšlením o jídle, za hraní se psím kámošem, což sníží pravděpodobnost, že přibere na váze!

Doporučení od Anne-Claire Gagnon, expertky na chování koček: „Kdo by si pomyslel, že vaši kočku můžete také stimulovat krmením? Je to tak hned ze dvou důvodů. Zaprvé je prokázáno, že pokud krmíte vaši kočku jídly s vysokým obsahem vody, neboli „mokrými jídly“, zvýší se míra její aktivity. Zadruhé, zapojením kočky do hry, kde dostane jako odměnu pamlsek nebo jinou dobrotu, je dobrá metoda jak překonat nudu pomocí hry!“

POZNÁVÁNÍ SE NAVZÁJEM

I když je podněcování vaší kočky k pohybu prospěšné, je důležité nepřehánět to a respektovat její fyziologické rytmy. Během prvních fází interakce je nejlepší omezit dobu trvání her na 2 - 3 minuty. Hry a běžná interakce by neměly být nucené a neměly by narušovat klid kočky. Doporučujeme hrát si s vaší kočkou pouze ve chvíli, kdy cítíte, že má na to náladu!

Každá kočka je unikátní, stejně jako její preference a nároky. Optimální míra pohybu vaší kočky bude záviset na řadě vrozených faktorů, jako je plemeno, věk nebo prodělané nemoci. Abyste zjistili co bude pro vaši kočku nejlepší, doporučujeme navštívit vašeho veterináře.

ZDE NAJDETE NAŠE VÝROBKY

Produkty Perfect Fit naleznete i u našich retail partnerů