Nutro imagery

Hledání

Chcete-li vyhledat články a produkty, zadejte níže klíčové slovo.

CO DĚLAT S DOMÁCÍM MAZLÍČKEM, KDYŽ JEDETE PRYČ?

Share Perfect Fit Sdílet
CO DĚLAT S DOMÁCÍM MAZLÍČKEM, KDYŽ JEDETE PRYČ?

Dnes lidé cestují víc než kdykoli dříve, jak za prací, tak za zábavou1. A majitelé domácích mazlíčků nejsou v tomto ohledu výjimkou. Pokud vezmete v úvahu, že se zároveň celosvětově zvyšuje počet majitelů psů a koček, nikoho tento trend nepřekvapí. Dnes má v Evropě 28 % domácností psa a 23 % kočku2. Střední Evropa a balkánské země mají nejvyšší podíl domácností se psy. Jednotnější vzorec se objevuje u majitelů koček. Pokud máte kočičího nebo psího člena rodiny, pravděpodobně jedno z nejdůležitějších a nejcitlivějších rozhodnutí ohledně zajištění jeho potřeb a pohody bude to, jak se o něho postarat, když jedete pryč. Pro vás, jako majitele domácího mazlíčka, je jen přirozené, že máte starost, jak se co nejlépe postarat o jeho životní potřeby a současně zajistit, aby se mu dostalo lásky a pozornosti, když jste pryč. Když si berete dovolenou a cestujete, můžete dokonce zvážit možnost vzít svého domácího mazlíčka s sebou. Dobrá zpráva je, že cestovat a současně vlastnit domácí zvířátko, se dnes vůbec nevylučuje. Existuje stále více flexibilních řešení zaměřených na domácí mazlíčky ušitých na míru širokému spektru jejich potřeb a potřeb rodin, které potřebují odjet na jeden den, na celý víkend či dokonce na několik týdnů. Díky zvyšujícímu se počtu hotelů a cestovních služeb vhodných pro domácí mazlíčky se stále více a více lidí rozhoduje cestovat se i svými zvířátky. Ať už se rozhodnete nechat svého kamaráda doma, nebo ho vzít s sebou, vyplatí se věnovat čas přípravám na cestu. Dokonce i když v této chvíli neplánujete žádnou cestu, může být právě teď ideální doba začít zjišťovat možnosti péče pro případ, že byste museli cestovat neočekávaně. Ušetří vám to nepříjemnosti, pokud byste museli na poslední chvíli a pod tlakem hledat někoho, kdo by se postaral o vašeho domácího mazlíčka.

Po pravdě řečeno, jak cestování s domácím mazlíčkem, tak jeho ponechání doma v péči někoho jiného, může být potenciálně stresující zážitek. Konec konců odloučení od vašeho milovaného domácího mazlíčka bude pravděpodobně emocionální zážitek pro vás oba. Nicméně pokud věnujete dostatek času výběru a přípravě typu péče, která přesně odpovídá specifickým potřebám vaší kočky nebo psa, ohromně zlepšíte její/jeho celkovou pohodu a spokojenost v době, kdy budete pryč. Navíc vám to přinese větší klid na duši, což sníží pravděpodobnost, že přenesete na svého domácího mazlíčka jakýkoli stres, který můžete cítit z toho, že jste odděleni. Na druhou stranu, pokud se rozhodnete cestovat s vaším společníkem/vaší společnicí, je dobré mít na paměti, že už samotné cestování na určené místo a zpět a pobyt na neznámém místě pro něho či pro ni může být náročné. Pohodlí svého mazlíčka můžete během cestování zajistit a výrazně zvýšit tím, že se budete držet určitých základních praktických doporučení.

CESTOVÁNÍ S VAŠÍM DOMÁCÍM MAZLÍČKEM

Počet lidí, kteří se rozhodnou cestovat se svým domácím mazlíčkem, narůstá. „37 % majitelů domácích mazlíčků bere svá zvířátka na cesty, což je nárůst o 19 % oproti době před přibližně 10 lety, vyplývá z průzkumu American Pet Products Association”3. Je pro to několik důvodů. V první řadě se změnila úloha domácích mazlíčků. Dnes většina lidí vidí své domácí mazlíčky jako členy rodiny a nedílnou součást svého života4. Mnoho majitelů domácích mazlíčků si chce užít svou dovolenou se svým milovaným společníkem. V reakci na tuto změnu životního stylu přišel cestovní průmysl se širší nabídkou ubytování a cestovních možností přátelských k domácím mazlíčkům. V Evropě nyní většina vnitrostátních vlakových tratí dovoluje lidem cestovat s jejich domácími mazlíčky buď zadarmo, nebo za zlevněné jízdné. Dokonce i v USA, kde se národní železniční společnost Amtrak cestování s domácími mazlíčky dlouho bránila, se mění pravidla v zájmu lidí, kteří chtějí cestovat se svým psím nebo kočičím společníkem. Například ve Francii 66 % majitelů domácích mazlíčků považuje cestování s nimi za snadnější než před třiceti lety5. Mnoho restaurací nyní také nabízí venkovní posezení pro lidi, kteří si chtějí vychutnat jídlo ve společnosti svých domácích mazlíčků. Avšak přestože je dnes o mnoho snadnější jet na dovolenou i s domácím mazlíčkem, je dobré zvážit, zda je to pro něj skutečně to nejlepší.

CESTOVÁNÍ DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ: JAK PSI A KOČKY REAGUJÍ?

Ačkoli je to těžké zevšeobecňovat, co se týče domácích mazlíčků, lze obecně říct, že kočky mají tendenci být teritoriální a závislé na svém prostředí. Pro mnoho koček, zejména těch žijících v domě, je změna prostředí významným zdrojem stresu, stejně jako když jsou přenášeny v přepravce nebo cestují v autě nebo ve vlaku. Na druhou stranu, společenská interakce je patrně důležitější pro psy, pro které je snadnější přizpůsobit se novému prostředí, pokud jsou se svým majitelem. Nicméně pamatujte, že každé zvíře je individuální a má vlastní osobnost a osobní historii. Jsou psi, pro které může být velmi zneklidňující opustit svůj domov nebo být v autě nebo ve vlaku, zatímco některé kočky to mohou snášet velmi dobře. Při plánování jakékoli dlouhé cesty se svým domácím mazlíčkem se ptejte sami sebe, jak dobře si váš domácí mazlíček vede v méně známém nebo novém prostředí (např. u veterináře, na návštěvě u přítele, v blízkosti jiných zvířat nebo venku - v případě kočky žijící uvnitř domu). Může být dobré podniknout kratší zkušební cesty autem nebo městskou dopravou, stejně jako zkoušet změnu prostředí. Sledujte dobře svého domácího mazlíčka: pokud se zdá rozrušený a vystresovaný po několika zkušebních jízdách, je pravděpodobně lepší pro jeho celkovou pohodu nechat ho doma se zajištěním náležité péče. Na druhou stranu pokud cítíte, že váš domácí mazlíček je schopen cestovat v pohodě a nebude rozrušený změnou prostředí, je zde několik důležitých věcí, které musíte promyslet a připravit ještě před cestou.

JAK CESTOVAT SE SVÝM DOMÁCÍM MAZLÍČKEM BEZPEČNĚ, POHODLNĚ A LEGÁLNĚ

  • V první řadě je třeba zkontrolovat, že váš domácí mazlíček má všechna potřebná očkování bez ohledu na to, kam jedete nebo čím jedete.
  • Pokud jste to dosud neudělali, nechte svého domácího mazlíčka označit u veterináře čipem. Označení mikročipem je vyžadováno při cestování v EU a v mnoha dalších zemích.
  • Ujistěte se, že váš domácí mazlíček má bezpečný obojek se štítkem obsahujícím vaše kontaktní údaje.
  • Pamatujte, že abyste mohli cestovat v rámci EU nebo z EU do jiných zemí, vašemu domácímu mazlíčkovi musí být alespoň tři měsíce.
  • Ujistěte se, že váš domácí mazlíček má svůj „pas pro domácí zvířata“ odpovídající předpisům EU. „Pas pro domácí zvířata“ musí být vydán certifikovaným veterinářem (ne všichni veterináři k tomu mají pověření). V tomto dokladu jsou zaznamenána všechna ošetření a očkování, která váš domácí mazlíček podstoupil, stejně jako číslo jeho mikročipu.
  • Ujistěte se, že váš domácí mazlíček má platné očkování proti vzteklině. Pamatujte, že toto očkování se považuje za platné pouze 21 dní po první injekci.
  • Zkontrolujte si specifická nařízení upravující cestování domácích mazlíčků platná v kterékoli zemi, kterou hodláte navštívit. Například Spojené království, Irsko a Finsko vyžadují, aby váš pes byl ošetřen proti parazitární nákaze Echinococcus, neboli tasemnici.
  • Pokud plánujete cestovat vlakem nebo letadlem, doporučujeme, abyste si vždy v rámci příprav na cestu zkontrolovali specifická nařízení jednotlivých společností týkající se cestování domácích mazlíčků. Například některé velké společnosti dovolují cestování menších domácích mazlíčků v kabině, zatímco jiné letecké společnosti vyžadují, aby domácí mazlíčci cestovali v zavazadlovém prostoru. Někdy je vyžadováno, aby pes měl také náhubek (např. ve vlaku nebo v autobuse) – je důležité si dobře zkontrolovat legislativu země, kam se chystáte cestovat.
  • Vždy si s sebou na cestu vezměte lékárničku pro svého domácího mazlíčka. Zeptejte se svého veterináře, co by v ní mělo být.
  • Ujistěte se, že má dostatek čerstvé čisté vody a krmiva nejméně na dobu trvání cesty.

 

POKUD CESTUJETE AUTEM, ZVAŽTE NÁSLEDUJÍCÍ:

  • Neměli byste vyrazit na dlouhou cestu autem bez toho, abyste vašeho domácího miláčka nejdříve navykli být v autě. Vezměte svou kočku nebo svého psa na několik kratších vyjížděk, aby si mohl zvyknout na nové zvuky a pocity. Je to také dobrý způsob, jak zjistit, jak se váš domácí mazlíček cítí v autě. Pokud se po několika pokusech váš domácí mazlíček stále necítí ve voze dobře, je pravděpodobně nejlepší zapomenout na dlouhý společný výlet autem.
  • Ujistěte se, že máte s sebou jeho misku na vodu a na krmení. Dělejte časté zastávky a dejte svému domácímu mazlíčkovi napít. Pokud cestujete se svým psem, ujistěte se, že jste započítali čas také na časté procházky na vodítku.
  • Zajistěte, aby váš domácí mazlíček měl pohodlnou bezpečnou přepravku nebo přepravní klec. Vezměte s sebou jakýkoli předmět pro uklidnění vašeho domácího mazlíčka (např. speciální hračku nebo přikrývku) a ujistěte se, že přepravka je bezpečně připevněná v autě. Pokud váš pes není v přepravní kleci, ujistěte se, že je připevněný postrojem k bezpečnostnímu pásu a nikdy ho nenechte vystrkovat hlavu z okénka.
  • Nikdy nenechte svého domácího mazlíčka samotného v zaparkovaném autě. Dokonce i když jsou okénka pootevřená, vnitřek auta se může ohřát nesmírně rychle a vašeho domácího mazlíčka ohrozit. Vnitřek auta se může také v zimě nesmírně rychle ochladit, když je vypnutý motor.

 

Pokud dodržíte výše zmíněná bezpečnostní doporučení, zážitky z cestování vašeho domácího mazlíčka i vaše vlastní budou mnohem radostnější a zajistíte mu bezpečí.

ROZHODNUTÍ NECHAT DOMÁCÍHO MAZLÍČKA DOMA, KDYŽ ODJÍŽDÍM: ROZHODNUTÍ V NEJLEPŠÍM ZÁJMU MÉHO DOMÁCÍHO MAZLÍČKA

Někdy prostě cestování s vaším domácím mazlíčkem není možné, například když cestujete z pracovních důvodů. Ale i když jedete na dovolenou a vzít vašeho domácího mazlíčka s sebou je proveditelné, nemusí to být ta nejlepší volba pro jeho pohodlí. Zvláště kočky často nesmírně lpí na svém prostředí a nesnášejí dobře změny. Pro vaši kočku může být nadmíru stresující opustit svůj domov. Přestože obecně mají psi tendenci se přizpůsobit novému prostředí lépe než kočky, mohou být někteří psi při pobytu mimo domov úzkostliví. Také pro starší psy nebo malá štěňata může být cestování stresující, nadměrně stimulující nebo únavné. Navíc se může stát, že ačkoli cítíte, že váš pes nebo kočka by se dobře přizpůsobil/a novému místu, může pro něj být potenciálně stresující samotná cesta (například v zavazadlovém prostoru letadla, pokud cestujete do zahraničí).

Přestože pro vás může být těžké si představit, že svého mazlíčka necháte doma, zvlášť pokud jste to doposud nikdy neudělali, někdy to může být nakonec to nejlepší pro jeho celkovou pohodu.

Nechat svého domácího mazlíčka doma je emocionální zkušenost pro vás oba. Je to jen přirozené, zvlášť pokud ho stejně jako mnoho jiných majitelů považujete za opravdového člena rodiny. Je mezi vámi silné pouto a vy jste pro svého domácího mazlíčka základní zdroj lásky a péče. Můžete mít obavy z toho, že když odjedete, bude mít váš domácí mazlíček pocit, že jste ho opustili nebo mu nevěnujete dostatečnou pozornost. Nicméně je důležité pamatovat na to, že být oddělený od vašeho domácího mazlíčka nemusí být zneklidňující nebo negativní zážitek ani pro jednoho z vás, ačkoli to může být velmi emocionální. Aby doba, po kterou jste pryč, byla pozitivním zážitkem pro vás oba, je třeba zvážit dvě zásadní věci. Za prvé musíte zajistit, aby v době vaší nepřítomnosti bylo o všechny potřeby vašeho domácího mazlíčka postaráno, včetně respektování jeho vztahu k prostředí, na které je zvyklý, režimu krmení, požadavků na aktivitu a zvláště jeho potřeby sociální interakce a náklonnosti. Pokud uspokojíte všechny jeho potřeby po dobu vaší nepřítomnosti, váš domácí mazlíček by měl být v pohodě a schopný zvládnout úzkost, kterou možná cítí ve chvíli vašeho odchodu. Za druhé doporučujeme postupně připravovat vašeho domácího mazlíčka na vzájemné odloučení, abyste mu dali čas si zvyknout, že nejste s ním. Pokud dodržíte tyto dvě podmínky, váš domácí mazlíček by měl být v pohodě, i když s ním nejste, a pro vás bude mnohem snadnější od něho odcházet. Můžete dokonce zjistit, že váš pes si velmi rád hrál s někým jiným, protože psi jsou konec konců velmi přizpůsobiví, pokud dostanou náležitou péči a náklonnost.

Určitý stupeň úzkosti z odloučení je normální pro většinu domácích mazlíčků a jejich majitelů, ale s přípravou a patřičnou péčí je to něco, co se dá zvládnout.

OSOBA NA HLÍDÁNÍ DOMÁCÍHO MAZLÍČKA: FLEXIBILNÍ, SPOLEHLIVÁ VOLBA PÉČE O DOMÁCÍHO MAZLÍČKA

Naštěstí je dnes mnoho flexibilních možností hlídání domácích mazlíčků, díky kterým bude váš čtyřnohý kamarád zdravý a spokojený i v době, kdy s ním nemůžete být. Ať už jste celý den v práci a máte pocit, že váš domácí mazlíček potřebuje někoho, kdo by si s ním během dne hrál nebo ho vzal na procházku, nebo plánujete odjet na několik dní nebo týdnů, pro každou situaci je zde řešení. Jedním z prvních kroků k tomu, aby odloučení bylo pozitivním zážitkem, je výběr správné alternativy hlídání domácích mazlíčků vyhovující jejich potřebám. Přestože mnoho lidí se rozhodne nechat svého domácího mazlíčka v péči důvěryhodného přítele nebo člena rodiny, není to vždy možné anebo nezbytně ta nejlepší volba. Váš nejlepší přítel nebo příbuzný možná chce být nápomocný, ale to neznamená, že ví, jak se správně postarat o domácího mazlíčka nebo že na to má opravdu dostatek času. Může vám také být nepříjemné dávat příteli nebo členovi rodiny vysoce specifické, náročné instrukce ohledně péče, zvláště pokud cítíte, že vám dělá laskavost. V takovém případě je profesionální domácí hlídání čtyřnohého kamaráda nebo jeho umístění do hostitelské rodiny dobré a spolehlivé řešení, ovšem za předpokladu, že zvolíte certifikovanou organizaci na hlídání domácích mazlíčků, která spolupracuje pouze s osobami školenými na jejich hlídání. Domácí hlídání vašeho mazlíčka znamená, že osoba na hlídání přichází několikrát za den k vám domů, aby se o něj postarala, nebo dokonce u vás zůstává přes noc. Tato volba je často lepší pro kočky nebo pro psy, kteří se díky své specifické osobnosti nebo ze zdravotních důvodů cítí lépe doma. Pokud ale máte pocit, že váš domácí mazlíček je schopen opustit své důvěrně známé prostředí, můžete dát přednost jeho umístění do hostitelské rodiny specificky vybrané tak, aby vyhovovala jeho individuálním potřebám. V tom případě bude mít maximální objem sociální interakce, zatímco si bude užívat milujícího rodinného prostředí. Spolehlivá organizace na hlídání domácích mazlíčků vám pomůže vybrat osobu nebo hostitelskou rodinu, která bude nejlépe vyhovovat osobnosti vašeho chlupatého kamaráda a prostředí, na které je zvyklý. Pokud má váš domácí mazlíček například rád děti, můžete si vybrat rodinu s dětmi. Na druhou stranu, pokud potřebuje hodně klidu a ticha, manželé v důchodu jako hostitelská rodina by byli možná lepší volbou. Pokud váš pes má vysoké nároky na fyzickou aktivitu, budete si chtít vybrat domácí hlídání nebo hostitelskou rodinu, která je zvyklá na intenzivní fyzické sporty nebo dlouhé vycházky.

JAK VYBRAT SPRÁVNOU OSOBU NA HLÍDÁNÍ DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ

Jakmile jste si vybrali nejvhodnější alternativu hlídání pro svého psa nebo kočku a zvolili kvalifikovanou, zkušenou osobu nebo hostitelskou rodinu na hlídání, je čas zorganizovat první setkání s vaším společníkem. Pozorujte, jak se potenciální osoba na hlídání chová k vašemu domácímu mazlíčkovi: jeví se nenuceně a přátelsky? Pokud máte psa, proč nevzít vaši osobu na hlídání na procházku se psem, abyste viděli, jak si vede venku?. Zaplatit za tuto službu, i když jste ještě přítomen, stojí za to, protože dostanete příležitost pozorovat, jak váš domácí mazlíček a potenciální osoba na hlídání spolupracují. Nebojte se velmi podrobně vyptat, jaké zkušenosti má vaše potenciální osoba na hlídání, a co by dělala v určitých situacích. Pokud jste si vybrali hostitelskou rodinu, určitě si udělejte čas a navštivte ji doma a seznamte se se všemi členy rodiny. Především věřte svému instinktu. Pokud máte jakékoli pochybnosti o chování nebo reputaci vybrané osoby na hlídání vašeho domácího mazlíčka nebo o prostředí, ve kterém by měl pobývat, je asi lepší si najít někoho jiného, s kým se vy a vaše zvířátko budete opravdu cítit v pohodě. To je důvod, proč je tak důležité před vaším odjezdem věnovat dostatek času na výběr opravdu důvěryhodné osoby na hlídání domácího mazlíčka.

JAK SE PŘIPRAVIT NA OSOBU NA HLÍDÁNÍ DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ

Den před vaším odjezdem je dobré naplánovat poslední návštěvu hostitelské rodiny s vaším čtyřnohým kamarádem nebo pozvat osobu na hlídání domácích mazlíčků do vašeho domu naposledy za vaší přítomnosti. Je to příležitost projít si ještě jednou všechny instrukce ohledně péče a ujistit se, že jste nezapomněli sdělit žádný důležitý detail o svém domácím mazlíčkovi. Navíc to poskytne vašemu domácímu mazlíčkovi více času na to, aby si zvykl na osobu, která se bude starat o jeho potřeby, když budete pryč.

PRAKTICKÉ VĚCI, KTERÉ JE TŘEBA UDĚLAT PŘEDTÍM, NEŽ SE OSOBA NA HLÍDÁNÍ VAŠEHO MAZLÍČKA UJME JEHO PÉČE

  • Než svého čtyřnohého kamaráda předáte do péče někomu jinému, ujistěte se, že je váš domácí mazlíček označený mikročipem a má platná všechna očkování.
  • Pořiďte automatický dávkovač potravy a vody. V případě nenadálé situace, kdy by vaše osoba na hlídání vašeho domácího mazlíčka nebyla schopna přijít a nakrmit ho, mohl by pít a jíst sám po dobu, než byste si zajistili někoho jiného.
  • Zkontrolujte váš dům, byt nebo zahradu, zda tam není jakýkoli nebezpečný předmět a případně ho odstraňte.
  • Představte svou osobu na hlídání domácích mazlíčků sousedům, aby věděli, že někdo bude do vašeho domu přicházet.
  • Udělejte doma pro vašeho domácího mazlíčka zásoby krmiva a jeho oblíbených pamlsků. Vyměňte všechny hračky a zařízení, které jste plánovali, ale ještě jste se k tomu nedostali.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE, KTERÉ POSKYTNETE SVÉ OSOBĚ NA HLÍDÁNÍ DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ

  • Praktické detaily o krmení (množství, počet jídel za den a dobu jídla), povolené svačinky, jak často by měly být misky umývány, apod.
  • Informace o tom, kde a jak dlouho je váš domácí mazlíček zvyklý spát (a kde spát nesmí), jaké hračky potřebuje na uklidnění.
  • Kde je uloženo všechno vybavení a zásoby, jak fungují (vodítko, postroj, obojek, kartáč, miska, podestýlka, zásoba krmiva alespoň na dobu, po kterou budete pryč, oblíbené hračky, přepravní schránka, prostředky proti blechám a klíšťatům, apod.)
  • Podrobné instrukce ohledně požadavků vašeho domácího mazlíčka na fyzickou aktivitu: jak často a na jak dlouho by měl být brán ven (s vodítkem nebo bez něj), krátké i dlouhé vycházky a oblíbené známé a bezpečné cesty.
  • Informace o oblíbených hrách a hračkách vašeho domácího mazlíčka.
  • Informace o péči o srst
  • Aktualizované zdravotnické informace včetně jeho identifikačních dokladů a zdravotních a očkovacích záznamů, společně s telefonním číslem vašeho veterináře a formulářem zdravotního pojištění
  • Podrobné instrukce ohledně všech léků, které váš domácí mazlíček musí užívat společně s extra recepty na léky
  • Poslední, ale nejdůležitější věc: skutečně podrobné kontaktní informace, aby vás osoba na hlídání domácích mazlíčků mohla snadno zastihnout
  • Co dělat v případě neočekávané události a jméno a telefonní číslo důvěryhodné osoby, která může být kontaktována v případě, že nebudete k zastižení

 

Pamatujte, že vy jste nejlépe schopni rozhodnout, zda pro vašeho domácího mazlíčka bude lepší odjet s vámi nebo zůstat v péči spolehlivé milující osoby nebo hostitelské rodiny. Pokud máte jakékoli pochybnosti, požádejte o radu vašeho veterináře. Pokud věnujete čas na přípravu kterékoli z těchto možností s dostatečným předstihem, zajistíte, aby váš domácí mazlíček byl spokojený, zdravý a v bezpečí, ať už zvolíte kterékoli řešení.

+Doplňte další větu pro odkaz tohoto článku na služby hlídání domácích mazlíčků, pokud bude online.

  • 1  Výroční shrnutí Rady pro cestovní ruch a turismus, Vliv cestování a turismu na ekonomiku za rok 2016..https://www.wttc.org/-/media/files/reports/economicimpactresearch/2016 documents/economicimpact summary2016a4web.pdf
  • 2  Průměrné hodnoty zemí (časové období: 2012 - 2016). IPSOS pro Mars POS. Souhrn EU. Prosinec 2016
  • 3  2015 - 2016 APPA National Pet Owners Survey – Generační zpráva
  • 4  Demografické statistiky. American Veterinary Medical Association (AVMA), Katie Burns. 2013. https://www.avma.org/news/javmanews/pages/130201a.aspx
  • 5  Zdroj: Průzkum OpinionWay. Jako součást kampaně „Jedou s námi“ sponzorované Pedigree® a Whiskas® ve spolupráci s veterináři. 2015.

ZDE NAJDETE NAŠE VÝROBKY

Produkty Perfect Fit naleznete i u našich retail partnerů