Nutro imagery

Hledání

Chcete-li vyhledat články a produkty, zadejte níže klíčové slovo.

HLEDÁM NOVÉHO PSA, KDE ZAČÍT?

Share Perfect Fit Sdílet
HLEDÁM NOVÉHO PSA, KDE ZAČÍT?

Pes provází lidskou rasu věrně po tisíce let. Obvykle jsou přátelští, nadšení a milující, a většina majitelů psů si myslí, že jejich pes není domácí mazlíček, ale skutečný člen rodiny. To, že jsou považováni za nejlepšího přítele člověka má svůj důvod!

Nicméně, než se vydáte hledat psa, kterého si přivedete domů, podívejte se na několik klíčových věcí.

PÁR VĚCÍ, KTERÉ JE TŘEBA ZVÁŽIT, NEŽ DOMA UVÍTÁTE NOVÉHO PSA

Uvítání domácího mazlíčka je rozhodnutí, které by měl přijmout každý v rodině. Potřebujete spolu žít v harmonii, takže je důležité, aby si každý uvědomoval odpovědnost majitele domácího mazlíčka a aby nového člena rodiny doma uvítal přátelsky.

Psi mohou žít více než 13 let, takže volba přijetí psa do svého života by nikdy neměla být impulzivním rozhodnutím. Jde o dlouhodobý vztah, který je třeba pečlivě zvážit a prodiskutovat. Nezapomínejte, že i když vás o mazlíčka prosí děti, většinu odpovědnosti nakonec pravděpodobně převezmete vy.

Než psa doma uvítáte, měli byste zvážit:

  • Doma: psi potřebují prostor k běhání, hraní a objevování. Prostorová omezení jak uvnitř, tak venku, je třeba posoudit při rozhodování mezi malým, středním nebo velkým plemenem. Nezapomeňte: malá velikost neznamená nezbytně živočicha s nedostatkem energie!
  • Váš čas: pes potřebuje minimálně několik procházek denně pro zajištění pohybu a zajištění toalety. Společně strávený čas je také důležitý pro jejich vzdělávání, mentální stimulaci a rozvoj jejich vazby. Čím více času spolu strávíte, tím silnější bude vazba mezi vámi.
  • Váš rozpočet: každý pes potřebuje veterinární péči a má své základní potřeby, jako je krmení, vakcinace, preventivní ošetření proti parazitům, hraní s hračkami, péče o srst atd. Nezapomeňte tyto výdaje započíst do svého rodinného rozpočtu, abyste zajistili celoživotní zdraví psa a jeho spokojenost.
  • Nejvhodnější: existuje mnoho různých psích plemen, každý se svými jedinečnými vlastnostmi. Je třeba rovněž zvážit další faktory, jako je věk, pohlaví a osobnost. Udělejte si průzkum a zjistěte si nejvhodnější plemeno pro vaši rodinu a domácnost.

 

Poté, co tyto faktory prodiskutujete s členy své rodiny a všichni jsou připraveni uvítat nového člena doma, kde začít? Kde je nejlepší místo pro hledání nového psa?

KOUPĚ PSA OD RENOMOVANÉHO CHOVATELE

Renomovaný, profesionální chovatel ručí za původ psa. Často se zabývají konkrétními plemeny, jako jsou labradoři, němečtí ovčáci, jorkšírští teriéři, jezevčíci, maltézští psiíc a australští ovčáci. U psů od renomovaného chovatele je obvyklé, že jsou psi vyšetřeni na genetické vady a víte, že pracujete s odborníkem, jehož podnikání je založeno na péči a respektování dlouhodobého zdraví psů.

Důvěryhodní chovatelé si s vámi předem promluví o odpovědnosti spojené s vlastnictvím psa a pomohou vám rozhodnout se, zda je jejich konkrétní plemeno vhodné pro vaši rodinu a domácnost. Budete moci navštívit a podívat se na štěňata s jejich matkou ještě dříve, než si jej vezmete domů, a chovatel vám poskytne rady předem i poté, co si svého psa odvezete domů.

Pro podrobnější informace o chovatelích ve vaší oblasti navštivte webové stránky vaší místní či celostátní asociace chovatelů.

ADOPCE PSA Z ÚTULKU

Adopce psa z útulku nebo charitativní organizace je úžasné rozhodnutí.

K dispozici je obvykle široká škála psů - různých plemen a věku i osobnosti - a dobrovolníci z útulku svá zvířata znají a dovedou vám poradit, zda je vybraný pes pro vaši rodinu vhodný.

Psi z útulků jsou obvykle očkovaní, sterilizovaní a absolvují prohlídku veterinářem.

SOUKROMÁ KOUPĚ OD ZNÁMÉHO

Není příliš mnoho jednotlivců, kteří by se soukromě věnovali chovu psů. Nemusí se věnovat konkrétnímu plemeni, nicméně může jít o skvělou volbu, pokud si psa berete od člověka, kterého znáte. Možná psa už dokonce znáte a věříte, že by šlo o skvělého nového člena rodiny. Pokud znáte předchozí historii svého psa, je pro něj přechod do nového prostředí jednodušší.

Pokud psa soukromě kupujete od osoby, kterou neznáte, je důležité psa předem navštívit a strávit s ním určitý čas, než si jej vezmete domů, abyste jej lépe poznali. Zkuste o něm a jeho historii zjistit co nejvíce.

V každém případě bez ohledu na historii a stávající situaci, pokud adoptujete štěně, které je mladší než 16 týdnů, má dost času na socializaci a na to, aby se adaptovalo v novém domově.

Bez ohledu na to, kde si svého nového psa vyberete, nezapomínejte, že vlastnictví domácího mazlíčka je především o partnerství a lásce. Pokud narazíte na štěně nebo psa, který vám připadá jako stvořený pro vás, a pokud se do něj rovnou zamilujete, je to pravděpodobně přesně pes pro vás!

DOKUMENTY, O KTERÉ JE TŘEBA POŽÁDAT

Bez ohledu na vaše rozhodnutí je důležité si zajistit některé důležité doklady o vašem psovi od předchozího majitele. Jako jsou:

  • Faktura nebo záznam o převodu vlastnictví, to může být nezbytné pro registraci identity domácího mazlíčka.
  • Jeho původní mikročip nebo elektrická identifikační karta.
  • Veterinární osvědčení nebo zvířecí pas před převodem.
  • Jeho rodný list (a pokud jde o čistokrevného psa, formální plemennou dokumentaci nebo konečný doklad o původu, pokud jde o čistokrevného dospělého psa).
  • Základní informace o vašem psovi a veškerých jeho specifických potřebách či preferencích.

 

Požádejte rovněž o trochu krmiva, na které byl zvyklý. Pokud mu budete dávat známé krmivo, může mu to v raných fázích pomoci s přechodem do nového domova. 

JAK BÝT ODPOVĚDNÝM VLASTNÍKEM PSA

Když se rozhodnete pro nového psa a přivedete jej domů, existuje několik jednoduchých kroků, které mu pomohou s přechodem a zajistí, aby byl váš pes s vámi šťastný. Pro podrobnější informace o tomto důležitém okamžiku viz prosím náš článek „Uvítání nového psa“.

K dispozici jsou také skvělé specifické informace o dalších věcech souvisejících s vlastnictvím psa, jako jsou naše články o výhodách společného života se psem a tom, kolik pohybu váš pes potřebuje. Čím více se o vlastnictví psa naučíte, tím větší přínos pro vás vztah se psem bude mít a tím větší radost přinese vaší rodině.

NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA

Ve chvíli, kdy pozvete psa do svého života, se stane něco úžasného. Psi milují lidskou společnost a byli našimi věrnými společníky po tisíce let. Bez ohledu na to, jaký jste měli den, oni vás uvítají mrskáním ocasu, připraveni vyrazit ven a být s vámi. Ukázalo se také, že vlastnictví psa pomáhá vyrovnávat se se stresem, podporuje socioemoční a kognitivní vývoj u dětí a obecnou duševní pohodu.

Když se rozhodnete, že je čas vychutnat si radosti vlastnictví psa, dalším rozhodnutím je, kde psa pořídit. Zjistěte si maximum o dostupných možnostech ve vaší oblasti i o tom, jaký pes je pro vás a vaši rodinu nejvhodnější. Jakmile přijmete toto rozhodnutí, užijte si svého psa i života s ním. Jsou skutečně nejlepším přítelem člověka!

ZDE NAJDETE NAŠE VÝROBKY

Produkty Perfect Fit naleznete i u našich retail partnerů