Nutro imagery

Hledání

Chcete-li vyhledat články a produkty, zadejte níže klíčové slovo.

MŮŽE MŮJ PES PÍT VODU VENKU?

Share Perfect Fit Sdílet
MŮŽE MŮJ PES PÍT VODU VENKU?

Procházky nebo hraní se psem venku jsou jedním ze skvělých potěšení a každodenní potřebou. Ale co když bude mít žízeň? Je bezpečné, aby se napil z vodních zdrojů, které najdeme cestou?

Krátká odpověď zní, obecně ne.

Je to smutné, ale jezera, řeky, rybníky, a dokonce i jezírka mohou obsahovat organizmy, mikroby a chemikálie, které mohou být pro psa škodlivé. Existuje však několik způsobů, jak zajistit bezpečnost vašeho psa a současně i jeho hydrataci, když si užíváte pobyt venku..

JAK ZABRÁNÍM PSOVI, ABY PIL VODU VENKU?

Nejlepší způsob, jak zajistit bezpečnost svého psa a zajistit jeho hydrataci, je brát s sebou pitnou vodu a přenosnou misku vždy, když jdete ven.

Pokud vidíte, že se pes chystá napít z venkovního zdroje, jemně ho odstrčte a nabídněte mu napít z misky.

CO KDYŽ S SEBOU NECHCI NOSIT MISKU?

Většina psů se dá s trochou pobízení naučit pít vodu přímo z lahve, abyste s sebou nemuseli všude brát misku.

CO KDYŽ JDU PLAVAT?

Plavání se psem může být skvělá zábava pro vás i pro něj, nicméně psi mají tendenci spolykat při plavání trochu vody.

Pokud jdete se psem plavat, vyhněte se stojícím či nečistě vypadajícím vodním plochám. To jsou vodní zdroje, které s největší pravděpodobností obsahují organizmy, mikroby a chemikálie, které mohou být pro psa škodlivé.

Čerstvá, čistá tekoucí voda je vždy lepší.

Dobré pravidlo je: pokud v tom nechcete plavat, pravděpodobně to není dobré ani pro vašeho psa.

A nezapomeňte, stejně jako u jakékoliv jiné aktivity, vždy s sebou vezměte čerstvou vodu a nabídněte psovi pití z misky nebo lahve hned po plavání.

Je rovněž dobré psy po plavání opláchnout čerstvou vodou, zejména v případě plavání v oceánu. Pomůže jim to zbavit se slané vody a písku z pláže z kožichu a udržet jejich kůži a srst bez jakýchkoliv znečišťujících látek, které se případně vyskytly ve vodě.

JAK ČASTO POTŘEBUJE MŮJ PES PŘI AKTIVITĚ VODU?

Pokud je váš pes aktivní, bude potřebovat pravidelně pít malé množství vody. Podobně jako my, i psi potřebují pít častěji v teplejším počasí nebo během náročné aktivity, jako je běhání.

Je tedy důležité dávat si malé přestávky na pití, pokud provozujete se psem nějakou venkovní aktivitu, a to pokud možno ve stínu.

CO KDYŽ SE MŮJ PES NAPIJE VODY VENKU?

Pokud vidíte, že pes pije vodu z venkovního zdroje čerstvé vody, možná by bylo přesto lepší mu spíše nabídnout vlastní čerstvou vodu.

Během následujících dní psa sledujte a pokud pozorujete nějaké známky nemoci, vezměte jej k veterináři na kontrolu.

V opačném případě si nadále užívejte venku se svým psem: potřebují pohyb a milují čas s vámi. Je to jejich nejoblíbenější činnost.

ZDE NAJDETE NAŠE VÝROBKY

Produkty Perfect Fit naleznete i u našich retail partnerů