Nutro imagery

Hledání

Chcete-li vyhledat články a produkty, zadejte níže klíčové slovo.

VLIV KOČEK NA NAŠE ZDRAVÍ

Share Perfect Fit Sdílet
VLIV KOČEK NA NAŠE ZDRAVÍ

Leonardo da Vinci jednou prohlásil: „I ta nejmenší kočka je mistrovské dílo.“ Může to být jeden z důvodů, proč jsme si vypěstovali takovou vášeň mít kočku v naší domácnosti?

Váš vztah s vaší kočkou je stejně unikátní jako vztah s uměleckým dílem. A stejně jako v případě umění může mít vaše kočka různý vztah k různým lidem a uchovávat si tajemství, která nikdy nikomu neprozradí. Aby mohlo být odhaleno, jaké přínosy pro vás má vlastnit kočku, Centrum pro výživu domácích mazlíčků WALTHAM ® vědecký výzkum týkající se vztahů domácích mazlíčku s jejich majiteli a jejich přínosů pro ně1.

Mimo všeobecně známých výhod, jako je klidná a láskyplná přítomnost kočky, její hravá a drzá povaha, její schopnost tiše pozorovat nebo její jemné uklidňující předení existují podle výzkumu společnosti WALTHAM® 4 nejpádnější důvody, proč mít kočku:

 • LEPŠÍ NÁLADA:

  Jako majitel kočky brzy poznáte pozitivní účinky, které bude kočka mít na vaši náladu. Naši kočičí společníci nám vnáší do života pohodu pouhou svojí přítomností a láskyplným chováním. Zejména ženy uvádí, že se v jejich přítomnosti necítí tak osamoceně 2.

 • SILNÉ SRDCE:

  Statistiky ukazují, že majitelé koček mají o 37 % nižší riziko infarktu3 , a to bez ohledu na věk. Čísla mluví sama za sebe!

 • PEVNĚJŠÍ ZDRAVÍ:

  Mimo to, že se lidé necítí tak osamoceně, statistiky ukazují, že u starší populace může pouhá přítomnost domácího mazlíčka snížit počet návštěv u doktora až o 15 %4 . Tomu se říká měřitelný rozdíl! Tento aspekt má dvě výhody.Jednou z nich je zlepšení zdraví a pohody daného staršího člověka, druhou je pozitivní finanční dopad na veřejný zdravotní systém. Výhody v opravdu širokém měřítku!

 • STIMULOVÁNÍ ZVĚDAVOSTI DÍTĚTE:

  Kočky probouzí v dětech zájem poznávat přírodu jako celek. Nedávné studie5 6 ukázaly, že blízký vztah mezi dítětem a kočkou může být silnější, než mezi dítětem a jeho sourozenci. Váš kočičí kamarád se opravdu může stát členem vaší rodiny!

 

Jak můžete vidět, kočky jsou bezpochyby dobré pro vaše zdraví!

 • 1 Centrum pro výživu domácích mazlíčků WALTHAM®
 • 2 Turner DC, Rieger, G. & Gygax, L. Partnerky a kočky, a jejich účinky na náladu člověka. Anthrozoos: Multidisciplinární deník o interakcích lidí a zvířat 2003;16(3):213-28
 • 3 Qureschi & kol. (2009). Vlastnictví kočky a riziko fatálních kardiovaskulárních chorob. Výsledky z druhé národní studie o zdraví a výživě - následná studie úmrtnosti. J. Vasc. Interv. Neurol.2009 led:2 (1): 132-135.
 • 4 B. Headey a M. M. Grabka (2007). Domácí mazlíčci a lidské zdraví v Německu a Austrálii: Národní výsledky. Výzkum sociálních indikátorů (2007) 80: 297–311.
 • 5 McNicholas, J. (2001) Jak vnímají děti domácí mazlíčky ve svých sociálních sítích. Dítě: Péče, zdraví a vývoj, 27(3):279-294.
 • 6 Cassells, M a kol. Jeden z rodiny? Měření vztahu mladých adolescentů s domácími mazlíčky a sourozenci. Deník aplikované vývojové psychologie; 24. ledna 2017; datum informace: 10.1016/j.appdev.2017.01.003

ZDE NAJDETE NAŠE VÝROBKY

Produkty Perfect Fit naleznete i u našich retail partnerů