Nutro imagery

Hledání

Chcete-li vyhledat články a produkty, zadejte níže klíčové slovo.

JAK VZÍT KOČKU NA PROCHÁZKU S POSTROJEM A VODÍTKEM

Cvičení je klíčovým předpokladem dobrého zdraví domácích mazlíčků. Věděli jste ale, že venčení a procházky nejsou jenom záležitostí pro psy? I kočky mohou jít ven a užít si to. Tady je návod, jak na to:

Share Perfect Fit Sdílet
JAK VZÍT KOČKU NA PROCHÁZKU S POSTROJEM A VODÍTKEM

Ne všechny kočky zvládnou výcvik s postrojem a vodítkem. Pokud váš mazlíček snadno podléhá stresu a úzkosti, zřejmě to nebude to pravé. V tomto případě doporučujeme najít jiný způsob, jakým může vaše kočka cvičit. Pro inspiraci se podívejte na následující video.

  1. Nejprve najděte vhodný, bezpečný a dobře padnoucí postroj pro kočky, ale nesnažte se do něj kočku hned obléct.
  2. Položte postroj jednoduše na podlahu a nechte ji v klidu postroj prozkoumat.
  3. Pokud vypadá spokojeně, zkuste postroj podržet tak, aby jím mohla prostrčit hlavu. Nespěchejte a odměňte ji, pokud to udělá.
  4. Je-li i nadále v klidu, můžete pokračovat s oblékáním postroje.
  5. Zapněte postroj, prozatím bez vodítka. Nechte kočku se v postroji procházet, aby si na něj zvykla, a nešetřete odměnami.
  6. Pokračujte v tom několik dní, aby se kočka začala těšit, když postroj uvidí. Nyní můžete připnout i vodítko a za pomoci pamlsku nebo hračky voďte kočku po místnosti.
  7. Pokud dostatečně zvládnete procházku po místnosti, můžete se konečně pustit ven. Vybírejte klidná a bezpečná prostranství. Buďte trpěliví a neustále sledujte její reakce. Pokud začne projevovat známky stresu nebo znepokojení, okamžitě procházku ukončete. Každá kočka je individuální, takže je důležité přizpůsobovat se jejímu tempu.

 

Učit se jakékoli nové věci vyžaduje čas, trpělivost a procvičování. Snažte se dodržovat krátké lekce každý den, vždy když má kočka náladu se učit. Na tipy, jak se naučit číst v řeči těla vašeho miláčka, se podívejte na krátké video.

ZDE NAJDETE NAŠE VÝROBKY

Produkty Perfect Fit naleznete i u našich retail partnerů